Više

  Predstavnici Udruge dragovoljaca i veterana HVO HB u Orašju

  Najčitanije

  U Orašju su uz Spomen obilježje poginulim braniteljima danas (17.06.) položili vijence i zapalili svijeće predstavnici Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Hrvatskog vijeća obrane Herceg Bosne. Među izaslanstvima koja su položila vijence bili uz ostale Nikica Tomić, predsjednik UDVDR HVO HB, Marijan Arlović, predsjednik Zajednice podružnica Udruga dragovoljaca i veterana HVO Županije Posavske, Mato Jozić, federalni ministar pravde, Drago Kopić, predstavnik županijskog ministarstva branitelja.
  Nakon polaganja vijenaca održana je sjednica vijeća UDVDR HVO HB.

  Nikica Tomić, predsjednik UDVDR HVO HB u izjavi za javnost je kazao:
  -Danas nam je čast biti u Orašju. Održavamo redovite sjednice Vijeća udruge i predsjedništva s dnevnim redom o temama koje se tiču branitelja, dragovoljaca i veterana, i sve ono što tišti branitelje. Sudjelujemo u koordinacijama s drugim bratskim udrugama, HVIDR-om, obiteljima poginulih, nositeljima ratnih odličja i logorašima. Mi smo danas razgovarali o dopunama i izmjenama Zakona o razvojačenim braniteljima, a koji je godinu i pol na snazi te bi trebao doživjeti izmjene i dopune. U Županiji Posavskoj je donesen Zakon o dodatnim pravima branitelja, kojeg pozdravljamo, kazao je Tomić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti