Više

  Predstavnici Vlada ŽP i Donje Austrije u Sankt Poltenu dogovarali gospodarsku suradnju

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić i ministar gospodarstva i prostornog uređenja Dragutin Živković sastali su se u Austriji s predstavnicima Vlade Donje Austrije, jedne od devet saveznih pokrajina Austrije. Sastanak je održan u zgradi Vlade – Landhausu u Sankt Poltenu, a delegaciju Vlade Donje Austrije predvodila je Petra Bohuslav, članica Vlade Donje Austrije za gospodarstvo, turizam i sport. Na sastanku su bili nazočni i predstavnici Agencije za gospodarstvo Donje Austrije, s kojim je, nakon upoznavanja, dogovorena suradnja s Uredom za razvoj Županije Posavske.

  Donja Austrija kao najveća pokrajina u Austriji ima razvijenu poljoprivredu, vinarstvo i jaku industriju prehrane, plastike, mehatronike i građevine. Članica Vlade Bohuslav predložila je da se utvrde zajednički interesi i pozvala u posjetu jednu grupu posavskih gospodarstvenika koja bi obišla klastere i potecijalne firme koje žele surađivati s tvrtkama u Županiji Posavskoj. Dogovoreno je da će se ta suradnja realizirati u rujnu na način da će gospodarstvenicima iz Donje Austrije biti predstavljeni gospodarstveni potencijali Županije Posavske, a sve s ciljem privlačenja investitora za otvaranje poduzeća u Županiji Posavskoj, ili sklapanjem novih poslova s već postojećim poduzećima. Na kraju sastanka predloženo je da se Županija Posavska predstavi sa svojom kulturnom baštinom na nekoj od kulturnih manifestacija u Donjoj Austriji.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti