Više

  Pregled sigurnosnih događaja za period 27.05.-03.06.2024 godine

  Najčitanije

  Tijekom proteklog tjedna na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:

  KRIMINALITET

  Evidentirano je 5 prijava počinjenja kaznenih djela.

  Dana 28.05.2024.godine u 20,10 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od strane M.K. rođen 1976.godine iz Potočana da je od strane D.G. zaprimio više prijetećih poruka na mobitel putem aplikacije „WhatsApp“ što je kod njega izazvalo osjećaj ugroženosti za njegovu sigurnost. O istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje i dežurni istražitelj OKP PU Odžak koji će poduzeti daljnje radnje i mjere predviđene zakonom.

  Dana 31.05.2024.godine u 09,00 sati PS Orašje zaprimila je prijavu policijskih službenika GP Orašje da je tijekom kontrole osoba i vozila na priključnom vozilu marke Sommer kojim je upravljao M.B. rođen 1986.godine iz Bijeljine postavljena krivotvorena registarska oznaka. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su uradili očevid i poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom zbog osnova sumnje počinjenja kaznenog djela Krivotvorenje isprava.

  Dana 31.05.2024.godine u 20,00 sati PS Odžak zaprimila je prijavu da su tijekom kontrole prometa policijski službenici OPP PU Odžak uočili ručno pravljenu registarsku oznaku na motociklu marke Honda kojim je upravljao M.P. rođen 1981.godine iz Odžaka. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Odžak koji su uradili očevid i poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom zbog osnova sumnje počinjenja kaznenog djela Krivotvorenje isprava.

  Dana 31.05.2024.godine u 21,00 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu da je u ugostiteljskom objektu „Pauk“ u Domaljevcu došlo do verbalnog konflikta i fizičkog razračunavanja između J.Đ. rođen 1964.godine iz Domaljevca i M.Đ. rođen 1957.godine iz Domaljevca. Ozlijeđeni J.Đ. je vozilom hitne pomoći prevezen u ŽB Orašje gdje su mu od strane dežurnog liječnika konstatirane teške tjelesne ozljede. Zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo Teške tjelesne ozljede M.Đ. koji je u prostorijama PS Domaljevac-Šamac lišen slobode i prevezen u PS Orašje u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode. M.Đ. je zatražio liječničku pomoć gdje su mu od strane dežurnog liječnika ŽB Orašje konstatirane lake tjelesne ozljede. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su uradili očevid i poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom.

  Dana 01.06.2024.godine u 22,10 PS Orašje je zaprimila prijavu od D.T. rođen 1993.godine iz Boka da je u Orašju NN osoba oštetila putničko motorno vozilo marke Chevrolet Captiva, gdje postoje osnovi sumnje da je NN osoba počinila kazneno djelo Oštećenje tuđe stvari. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su uradili očevid i poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom.

  JAVNI RED I MIR

  Evidentirano je 5 prijava narušavanja javnog reda i mira.

  Dana 28.05.2024. godine u 09,30 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu narušavanja javnog reda i mira koje se dogodilo 25.05.2024.godine u 20,30 sati u službenim prostorijama PS Domaljevac-Šamac od strane V.Dž. rođen 1975.godine iz Boka koji je vrijeđao i omalovažavao državna tijela i službene osobe. Istom je izdan prekršajni nalog zbog narušavanja javnog reda i mira o istom sačinjena službena zabilješka.

  Dana 29.05.2024.godine u 11,00 sati u Odžaku u blizini pekare „Centar“ policijski službenici PS Odžak u prosjačenju su zatekli Š.I. rođena 1999.godine iz Gračanice. Protiv iste su poduzete zakonom predviđene mjere i radnje.

  Dana 29.05.2024. godine u 13,40 sati PS Odžak je zaprimila prijavu da S.K. rođen 1986.godine iz Odžaka pravi probleme po susjedstvu. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak te su sa istim pokušali obaviti razgovor koji je bio u vidno neubrojivom stanju stalno govoreći nepovezane stvari te je time izazivao osjećaj ugroženosti drugih osoba da će napasti na njihov život i tijelo. Isti je sproveden u zdravstvenu ustanovu gdje je nakon liječničkog pregleda vraćen za Odžak. O istom upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje koji izdao naredbu da se isti liši slobode po ZOPPJRM Županije Posavske o istom sačinjena službena zabilješka.

  Dana 01.06.2024.godine u 17,40 sati PS Odžak zaprimila je prijavu narušavanja javnog reda i mira od strane E.S. rođen 2004.godine iz Odžaka tako što je bez nadzora, povodca i zaštitnog sredstva pustio psa pasmine „Stanford“ da se slobodno šeće kroz park kojim se kreću djeca. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak te su protiv E.S. poduzete zakonom predviđene mjere i radnje.

  Dana 02.06.2024.godine u 12,30 sati u blizini GP Orašje policijski službenici PS Orašje zatekli su u prosjačenju B.S. rođena 2001.godine iz Gradačca. Istoj je izdani prekršajni nalog za prosjačenje o istom sačinjena službena zabilješka.

  PROMET

  Evidentirano je 8 prijava prometnih nezgoda.

  Dana 27.05.2024.godine u 15,00 sati PS Orašje zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila na magistralnoj cesti Orašje-Tuzla u kojoj su sudjelovali N.M. rođen 2000.godine iz Brčkog sa putničkim motornim vozilom marke VW Passat i D.K. rođen 1972.godine iz Boka sa putničkim motornim vozilom marke Seat Alhambra. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba. Sudionici razmijenili osobne podatke i popunili obrazac europskog izvješća o prometnoj nezgodi.

  Dana 28.05.2024.godine u 12,20 sati PS Odžak zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila u Odžaku u Brodskoj ulici u kojoj su sudjelovali malodobni M.B. sa mopedom marke Peugot i M.K. rođen 1959.godine iz Odžaka sa putničkim motornim vozilom marke VW Touran. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Odžak koji su uradili očevid. Na vozilima nastala materijalna šteta dok je malodobni M.B. zadobio lakše ozljede.

  Dana 28.05.2024.godine u 13,15 sati PS Orašje zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila u Orašju na križanju Treće i Šeste ulice u kojoj je sudjelovao T.B. rođen 1971.godine iz Ugljare sa putničkim motornim vozilom marke Mercedes E200 i parkirana putnička vozila marke Peugeot Partner i BMW 320. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Orašje koji su uradili očevid. Na vozilima nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

  Dana 28.05.2024.godine u 18,00 sati PS Odžak zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila u Odžaku u ulici 102. Odžačke brigade HVO u kojoj je sudjelovao P.E. rođen 1973.godine iz Hrvatske Kostajnice s putničkim motornim vozilom marke Citroen i parkirano putničko motorno vozilo marke Ford Focus. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Odžak koji su uradili očevid. Na vozilima nastala materijalna šteta dok je P.E. zadobio teške tjelesne ozljede.

  Dana 30.05.2024.godine u 08,00 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila u Domaljevcu u kojoj su sudjelovali S.M. rođen 1966.godine iz Šamca sa putničkim motornim vozilom marke BMW 318D i S.M. rođen 1976.godine iz Munchena sa putničkim motornim vozilom marke Audi A4 Avant. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Orašje koji su uradili očevid. Na vozilima nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

  Dana 30.05.2024.godine u 13,00 sati PS Orašje zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila na parking prostoru ispred „City Center In“ u Orašju u kojoj je sudjelovali NN vozač sa NN vozilom i parkirano putničko motorno vozilo marke Mercedes E320. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Orašje koji su uradili očevid. Na vozilu nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

  Dana 01.06.2024.godine u 03,20 sati PS Orašje zaprimila je prijavu prometne nezgode (samoslijetanje) koje se dogodilo u Orašju na obilaznici u neposrednoj blizini semafora u kojoj je sudjelovao A.B. rođen 1998.godine iz Domaljevca koji je zbog neprilagođene brzine stanja i uvjeta na cesti izgubio nadzor nad vozilom i sletio sa ceste. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Orašje koji su uradili očevid. Na vozilu nastala materijalna šteta dok je A.B. zadobio teške tjelesne ozljede.

  Dana 01.06.2024.godine u 06,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu prometne nezgode koja se dogodila u Orašju na graničnom prijelazu u kojoj je sudjelovao M.Š. rođen 1989.godine iz Tuzle sa putničkim motornim vozilom marke BMW X6 koji je svojim vozilom ostvario kontakt s stupom nadzorne kamere. Po prijavi postupili policijski službenici OPP-a PU Orašje koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

  OSTALI DOGAĐAJI

  Zabilježeno je 5 prijava ostalih događaja.

  Dana 30.05.2024.godine u 16,05 sati PS Orašje zaprimila je prijavu da H.H. rođen 1966.godine iz Orašja pravi probleme u kladionici „Bet Live“ u Orašju. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa istim obavili razgovor te H.H. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom sačinjena službena zabilješka.

  Dana 31.05.2024.godine u 00,15 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o preglasnoj glazbi u Odžaku u ulici Redže Porobića kod obiteljske kuće I.Z. . Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su sa I.Z. obavili razgovor te su istog upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom sačinjena službena zabilješka.

  Dana 31.05.2024.godine u 19,20 sati PS Orašje zaprimila je prijavu da S.R. rođen 1977.godine iz Orašja ima problema sa svojim sinom K.R. rođen 2001.godine iz Orašja. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa istima obavili razgovor te su S.R. i K.R. upozorili na ponašanje, evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom sačinili službenu zabilješku.

  Dana 01.06.2024.godine u 18,30 sati PS Odžak je zaprimila prijavu da A.J. rođena 1948.godine iz Osječka ima nesuglasica s P.J. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su sa istim obavili razgovor i P.J. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom sačinjena službena zabilješka.

  Dana 01.06.2024.godine u 23,15 sati PS Odžak je zaprimila prijavu od strane I.T. iz Gornje Dubice koji je prijavio preglasnu glazbu na vikendici koja se nalazi pored njegove kuće u vlasništvu M.S. iz Gornje Dubice. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji A.H. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba su o istom sačinili službenu zabilješku.

  GLASNOGOVORNIK
  Miroslav Džebić

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti