Više

  Prema Vukovaru krenula „Kolona sjećanja“ u kojoj je 75 branitelja iz Orašja i Domaljevca

  Najčitanije

  Iz Orašja i Domaljevca prema Vukovaru u ranim jutarnjim satima danas je krenula „Kolona sjećanja“ u kojoj je 75 branitelja. U toj je koloni i ministar branitelja u Vladi Županije Posavske Marijan Kopić. -Devetu godinu za redom Udruge branitelja i invalida Domovinskoga rata odlaze iz Orašja do Vukovara, jer to su dva grada koja su dijelila sličnu sudbinu, dva grada heroja. Mi smo se herojski obranili , ali na žalost sada nas uhićuju jer smo uspjeli sačuvati svoje domove, izjavio je ministar branitelja Kopić. – Zajedno u ratu, zajedno u miru – poruka je s kojom su krenuli prema Vukovaru. Poručio je obiteljima uhićenih da Ministarstvo branitelja ŽP  i svi branitelji stoje uz njih. Nada se njihovom  skorašnjem izlasku iz pritvora a dokaz njihovoj nevinosti je, kaže, i nedavno puštanje na slobodu Marka Baotića.

  Ispred Spomen obilježja u Orašju i Domaljevcu položeni su vijenci i zapaljene svijeće za poginule branitelje a, potom su se uputili pješice “putem spasa” prema Savi, odakle su čamcima prešli na drugu stranu obale, u Republiku Hrvatsku. Kolona sjećanja će putem prema Vukovaru , putem dugim oko 70 km zapaliti svijeće ispred svih Spomen obilježja. – Zahvaljujemo svim načelnicima koji će nas na tome putu dočekati i ispratiti, kazao je predsjednik Udruge HVIDR-a Orašje Ilija Mišković. Iz Organizacijskog odbora „Kolone sjećanja“ ističu kako je za sve preživjele sveta i trajna obveza pokloniti se gradu heroju i neustrašivim herojima Vukovara,  svim žrtvama Vukovarske tragedije, te da je ove godine Kolona sjećanja i u znaku potpore uhićenim zapovjednicima i braniteljima HVO-a.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti