Više

  Press konferencija predsjednika Skupštine ŽP Blaža Župarića

  Najčitanije

  U obraćanju medijima, predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić je nakon današnjeg XVIII. zasjedanja istaknuo kako je sjednica bila u znaku tema vezanih za izvještajna i planska dokumenta županijskih institucija. –Pozornost je privuklo Izvješće o radu Županijske uprave za inspekcijske poslove, čiji rad je ocijenjen visokom ocjenom. Pored svojih redovitih zadataka, djelatnici Uprave su u protekloj godini radili i na poslovima prevencije u borbi protiv Covid-19 i smatram kako su uz zdravstvene djelatnike i MUP ŽP, dali veliki obol da smo imali relativno dobru situaciju“, naglasio je Župarić. Također je istaknuo i dobar rad Službe za upošljavanje s obzirom na reorganizaciju zbog pandemije. Govoreći o radu ŽU Civilne zaštite, Župarić se složio kako je prioritetno formiranje profesionalne vatrogasne postrojbe zbog njenog mogućeg angažiranja u ekstremnim situacijama što će u konačnici donijeti poboljšanje sigurnosti i spašavanju života građana na području ŽP.

  Epidemiološko stanje u ŽP
  Ministar zdravstva i socijalne politike, ujedno i predsjednik Kriznog stožera ŽP Damir Živković, upoznao je danas zastupnike Skupštine ŽP s epidemiološkom situacijom i naglasio kako je u prethodna dva tjedna u ŽP došlo do njenog pogoršanja zbog povećanog broja novozaraženih osoba na koronavirus, s tim da se u posljednja 3 dana stanje stabiliziralo. -S današnjim danom, kazao je ministar Živković, od početka pandemije u ŽP na koronavirus je bilo pozitivno 1.598 osoba, od toga se 1.318 uspješno oporavilo i izliječene su, dok je 88 osoba preminulo. Broj aktivnih slučajeva u našoj županiji je 192, u samoizolaciji je 311 osoba, a na Covid odjelu Županijske bolnice smješteno je 15 pacijenata. Ministar Živković je dodao kako je do sada protiv koronavirusa cijepljeno 875 osoba, od toga njih 154 s dvije doze. Interesa za cijepljenje ima, a trenutačno se na spisku za cjepivo nalazi blizu 2.000 osoba. Aktualne mjere ostaju na snazi i dalje, zaključio je ministar Živković i pozvao još jednom građane na poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera i zapovijedi Kriznog stožera.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti