Više

  Priopćenje hotelima i ugostiteljskim objektima

  Najčitanije

  Ministarstvo gospodarstva, rada i prostornog uređenja Županije Posavske na temelju Naredbe kriznog stožera Federalnog ministarstva zdravstva, u cilju praćenja situacije i poduzimanje mjera radi sprečavanja i ranog otkrivanja eventualnog slučaja bolesti izazvane novim koronavirusom, koja je Zaključkom Vlade Federacije BiH V broj 164/2020 od 31.01.2020. godine proglašena zaraznom bolešću, izdaje sljedeće:
  -Nalaže se hotelima i ugostiteljskim objektima, da kontinuirano provode opće mjere za sprečavanje i suzbijanje zaraznih bolesti utvrđene člankom 10. Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti (Službene novine Federacije BiH broj: 29/05) i to: osiguranje higijenski ispravne vode za piće, osiguranje zdravstvene ispravnosti životnih namirnica i sanitarno-tehničkih i higijenskih uvjeta za njihovu proizvodnju i promet, uklanjanje otpadnih voda i drugih otpadnih materija na način i pod uvjetima kojima se osigurava zaštita od zagađivanja voda i zemljišta, kao i održavanje glodara i insekata na biološki prihvatljivom minimumu, održavanje sanitarno-tehničkih i higijenskih uvjeta, vršenje obavezne (preventivne) dezinfekcije u objektima za proizvodnju i promet namirnica i predmeta opće upotrebe, te sirovina za njihovu proizvodnju odnosno prijevoznim sredstvima namijenjenim za njihov prijevoz, objektima odnosno prostorima za uklanjanje otpadnih voda i drugih otpadnih materija, kao i prostorijama hotela i ugostiteljskih objekata, izvijestili su iz Ministarstva gospodarstva, rada i prostornog uređenja ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti