Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do danas 11.01.2021. godine ukupno testirano 3513 uzoraka.

Ukupan broj osoba kod kojih je potvrđen koronavirus (COVID-19) na području Županije Posavske je 851 osoba, 761 osoba se uspješno oporavila i izliječena je, 59 osoba je preminulo, trenutno je 31 aktivan slučaj na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:

-Općina Orašje 11 osoba
-Općina Odžak 17 osoba
-Općina Domaljevac-Šamac 3 osobe.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 39.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, dipl.oec

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti