Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do danas 16.03.2021. godine ukupno testirano 4017 uzoraka.

  Ukupan broj osoba kod kojih je potvrđen koronavirus (COVID-19) na području Županije Posavske su 983 osobe, 881 osoba se uspješno oporavila i izliječena je, 65 osoba je preminulo, trenutno je 37 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:

  -Općina Orašje 32 osobe
  -Općina Odžak 3 osobe
  -Općina Domaljevac-Šamac 2 osobe.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 77.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag. oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti