Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do danas 12.08.2020. godine ukupno testirano 542 osobe, a broj testiranih uzoraka je 877.

Ukupan broj osoba kod kojih je potvrđen koronavirus (COVID-19) na Području Županije Posavske je 15 osoba, 10 osoba se uspješno oporavilo i izliječene su, te je trenutno 5 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Tri aktivna slučaja su s područja općine Orašje (2 Orašje i 1 Vidovice), 1 slučaj s područja općine Odžak (Odžak) i 1 s područja općine Domaljevac-Šamac (Domaljevac).

Zavod za javno zdravsto Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kantakta pacijentu, odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 14 dana te planira provesti i testiranje osoba bliskih kontakta pacijentu na SARS-CoV-2 virus.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je njih 48.

Apelira se na stanovnike Županije Posavske da se pridržavaju svih do sada objavljenih preporuka uz obvezno nošenje zaštitne maske i poštivanje mjera socijalne distance.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
    Damir Živković, dipl. oec.