Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 01.09.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 1.987 osoba, od čega su se 1.782 osobe uspješno oporavile i izliječene su, 106 osoba je preminulo, a trenutno je 99 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
– Općina Orašje 72 osobe
– Općina Odžak 27 osoba.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 126.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti