Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 01.10.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 2116 osoba, od čega su se 1.984 osobe uspješno oporavile i izliječene su, 111 osoba je preminulo, a trenutno je 21 aktivan slučaj na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  Općina Orašje 7 osoba
  Općina Odžak 13 osoba
  Općina Domaljevac-Šamac 1 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 5.
  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 28.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti