Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 03.12.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 2473 osobe, od čega se 2229 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 123 osobe su preminule, a trenutno je 121 aktivan slučaj na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
Općina Orašje 99 osoba
Općina Odžak 17 osoba
Općina Domaljevac-Šamac 5 osoba

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 9.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 148.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti