Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 31.12.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 2738 osoba, od čega su se 2522 osobe uspješno oporavile i izliječene su, 131 osoba je preminula, a trenutno je 85 aktivnih slučaja na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
    Općina Orašje 48 osoba.
    Općina Odžak 32 osobe.
    Općina Domaljevac-Šamac 5 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 8.
    Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 90.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
    Damir Živković, mag.oec.