Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 07.01.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 3313 osoba, od čega se 2630 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 132 osobe su preminule, a trenutno je 551 aktivan slučaj na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  Općina Orašje 380 osoba
  Općina Odžak 155 osoba
  Općina Domaljevac-Šamac 16 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 9.
  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 602.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti