Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 11.01.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 3736 osoba, od čega se 2695 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 134 osobe su preminule, a trenutno je 907 aktivnih slučaja na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  – Općina Orašje 577 osoba
  – Općina Odžak 228 osoba
  – Općina Domaljevac-Šamac 102 osobe.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 6.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 923.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti