Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 13.01.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 3875 osoba, od čega se 2881 osoba uspješno oporavila i izliječene su, 134 osobe su preminule, a trenutno je 860 aktivnih slučaja na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  – Općina Orašje 533 osobe
  – Općina Odžak 227 osoba
  – Općina Domaljevac-Šamac 100 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 4.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 874.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti