Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 26.01.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4407 osoba, od čega su se 3983 osobe uspješno oporavile i izliječene su, 143 osobe su preminule, a trenutno je 281 aktivni slučaj na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
Općina Orašje 146 osoba
Općina Odžak 107 osoba
Općina Domaljevac-Šamac 28 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 20.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 299.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti