Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 03.02.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4531 osobe, od čega se 4260 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 149 osoba je preminulo, a trenutno su 122 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
Općina Orašje 52 osobe
Općina Odžak 60 osoba
Općina Domaljevac-Šamac 10 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 11.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 130.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti