Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 08.02.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4580 osoba, od čega se 4330 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 151 osoba je preminula, a trenutno je 99 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  – Općina Orašje 49 osoba
  – Općina Odžak 46 osoba
  – Općina Domaljevac-Šamac 4 osobe.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 6.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 104.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti