Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 21.02.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4662 osobe, od čega se 4471 osoba uspješno oporavila i izliječene su, 153 osobe su preminule, a trenutno je 38 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
Općina Orašje 10 osoba
Općina Odžak 21 osoba
Općina Domaljevac-Šamac 7 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 5.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 42.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti