Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 31.03.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4752 osobe, od čega se 4576 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 153 osobe su preminule, a trenutno su 23 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
– Općina Orašje 8 osoba
– Općina Odžak 14 osoba
– Općina Domaljevac-Šamac 1 osoba.

Na COVID odjelu Županijske bolnice Orašje nema hospitaliziranih osoba.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 23.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti