Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 29.07.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4940 osoba, od čega se 4731 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 153 osobe su preminule, a trenutno je 56 aktivni slučaj na području Županije Posavske.
Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 2.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:

Općina Orašje 36 osoba,
Općina Odžak 12 osoba,
Općina Domaljevac–Šamac 8 osoba.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 56.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti