Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 05.08.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 5114 osoba, od čega se 4787 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 154 osobe su preminule, a trenutno su 173 aktivna slučaja na području Županije Posavske.
Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
-Općina Orašje 106 osoba,
-Općina Odžak 42 osobe,
-Općina Domaljevac–Šamac 25 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 1.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 173.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti