Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 25.08.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 5586 osoba, od čega se 5255 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 159 osoba je preminulo, a trenutno su 172 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
-Općina Orašje 77 osoba,
-Općina Odžak 92 osobe,
-Općina Domaljevac –Šamac 3 osobe.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 2.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 172.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti