Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 02.09.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 5664 osobe, od čega se 5445 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 160 osoba je preminulo, a trenutno je 59 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
-Općina Orašje 24 osoba,
-Općina Odžak 35 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 2.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 59.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti