Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 07.09.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 5675 osoba, od čega se 5491 osoba uspješno oporavila i izliječene su, 161 osoba je preminula, a trenutno su 23 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
-Općina Orašje 10 osoba,
-Općina Odžak 11 osoba,
-Općina Domaljeva-Šamac 2 osobe.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 2.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 23.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti