Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske za 19.03.2020.

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske

  Priopćenje od 19.03.2020. godine u 11,00 sati


  -Do danas su testirane ukupno 2 osobe, od kojih je 1 osobi potvrđena infekcija koronavirusa.

  -Pozitivna osoba je smještena u izolatoriju Županijske bolnice u Orašju.

  -Samoizolacija je rješenjima županijskog sanitarnog inspektora određena za 222 osobe.

  -Djelatnici MUP-a ŽP su do sada provjerili 125 osoba, 3 osobe nisu poštovale mjeru samoizolacije, o čemu je sačinjena službena zabilješka koja će biti dostavljena nadležnoj Županijskoj inspekcijskoj službi radi poduzimanja zakonom predviđenih mjera. Ukoliko se utvrdi da se navedene osobe i dalje ne pridržavaju mjera samoizolacije ministar zdravstva i socijalne politike ŽP i predsjednik Kriznog stožera će odrediti dodatne mjere, a to je da će navedene osobe biti smještene u izolatorij.

  -I dalje su na snazi sve naredbe i preporuke Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike ŽP i Županijskog stožera civilne zaštite.
  Posebno naglašavamo obvezu svih osoba koje su ovih dana doputovale na područje Županije Posavske iz zemalja zahvaćenih koronavirusom da se obavezno jave zdravstvenim ustanovama u Županiji Posavskoj na dolje navedene brojeve telefona zbog daljnjih uputa.

  Zavod za javno zdravstvo ŽP: +387 31 714 608
  DZ Odžak: +387 31 761 048
  DZ Domaljevac-Šamac: +387 31 791 054 / +387 63 164 767
  DZ Orašje: +387 31 744 030

  MINISTAR I PREDSJEDNIK
  KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, dipl.oec

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti