Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske za 19.03.2020.

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske

Priopćenje od 19.03.2020. godine u 11,00 sati

-Do danas su testirane ukupno 2 osobe, od kojih je 1 osobi potvrđena infekcija koronavirusa.

-Pozitivna osoba je smještena u izolatoriju Županijske bolnice u Orašju.

-Samoizolacija je rješenjima županijskog sanitarnog inspektora određena za 222 osobe.

-Djelatnici MUP-a ŽP su do sada provjerili 125 osoba, 3 osobe nisu poštovale mjeru samoizolacije, o čemu je sačinjena službena zabilješka koja će biti dostavljena nadležnoj Županijskoj inspekcijskoj službi radi poduzimanja zakonom predviđenih mjera. Ukoliko se utvrdi da se navedene osobe i dalje ne pridržavaju mjera samoizolacije ministar zdravstva i socijalne politike ŽP i predsjednik Kriznog stožera će odrediti dodatne mjere, a to je da će navedene osobe biti smještene u izolatorij.

-I dalje su na snazi sve naredbe i preporuke Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike ŽP i Županijskog stožera civilne zaštite.
    Posebno naglašavamo obvezu svih osoba koje su ovih dana doputovale na područje Županije Posavske iz zemalja zahvaćenih koronavirusom da se obavezno jave zdravstvenim ustanovama u Županiji Posavskoj na dolje navedene brojeve telefona zbog daljnjih uputa.

Zavod za javno zdravstvo ŽP: +387 31 714 608
    DZ Odžak: +387 31 761 048