Više

  Priopćenje MUP-a Županije Posavske o vožnji romobilom

  Najčitanije

  U prethodnom razdoblju uočena je pojava da veći broj djece koristi romobile na javnim cestama čime predstavljaju veliku opasnost za sebe i druge sudionike u prometu.

  Naime, člankom 108. Stavak 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama Županije Posavske je propisano „Na kolniku ceste zabranjeno je igranje, vožnja dječjim biciklom, romobilom, koturaljkama i slično, kao i sanjkanje, skijanje i drugo, osim ako je to posebno dopušteno“.

  Obavještavaju se građani Županije Posavske, posebno roditelji, da će u narednom periodu policijski službenici Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske provoditi pojačane kontrole i po potrebi izricati mjere prema malodobnicima koji koriste romobile na javnim cestama.

  GLASNOGOVORNIK
  Zdenko Ćubel

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti