Više

  Priopćenje sa sjednice Vlade ŽP

  Najčitanije

  Vlada Županije Posavske je na 124. sjednici donijela Zaključak o davanju ovlaštenja na zaključivanje ugovora o stipendiranju redovitih studenata u akademskoj 2018./2019.godini. Ovlašten je ministar Drago Kopić da u ime Vlade Županije Posavske zaključi ugovore o stipendiranju sa studentima kojima su dodijeljene stipendije u akademskoj 2018./2019.godini. -Vlada Županije Posavske je imajući u vidu mnogostruki značaj stipendija kao čimbenika koji doprinosi povećanju akademske mobilnosti i demokratizacije visokog obrazovanja, a s ciljem povećanja broja visokoobrazovanog građanstva na području Županije Posavske, donijela odluku o stipendiranju redovitih studenata za akademsku 2018./2019.godinu kojom je odobrena dodjela 30 stipendija redovitim studentima na visokoškolskim ustanovama, navodi se u obrazloženju donesene odluke.

  Donesen je i Zaključak o davanju prethodne suglasnosti za ostvarivanje prava na naknadu za slučaj teške bolesti člana uže obitelji ( u visini jedne prosječne mjesečno neto plaće isplaćene u Federaciji BiH prema posljednjem objavljenom podatku Federalnog zavoda za statistiku). Vlada ŽP je donijela Zaključak o davanju prethodne suglasnosti za zapošljavanje djelatnika na određeno vrijeme ( do 90 dana djelatnika u školama, kako bi se omogućilo redovito izvođenje nastavnog procesa). Donesen je Zaključak o ovlašćivanju na zaključivanje Ugovora o pružanju usluga kojim se ovlašćuje Marijan Klaić, predsjednik Vlade ŽP na zaključivanje Ugovora o pružanju usluga sa Mostarskim sajmom d.o.o.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti