Više

  Prioriteti Županijske uprave civilne zaštite: deminiranje, jačanja sustava vatrogastva i opremanje

  Najčitanije

  Deminiranje, jačanja sustava vatrogastva i opremanje, kao i praćenje općenito stanja prirodnih ugroza na teritoriji Županije Posavske (kontrola vodostaja i svih nepogoda), stalni su prioriteti Županijske uprave Civilne zaštite. Trenutno sudjeluju u dva aktualna projekta deminiranja u Odžaku (Odžak Zapad) i Gradu Orašje (Vidovice), ukupne površine preko 1.200.000 m2. Prema izjavi ravnatelja ŽU Civilne zaštite Ilije Jezidžića za emisiju „Otvorena vlada“, projekte planiraju završiti ove godine, a po njihovom završetku, planiraju još dva projekta deminiranja slične površine.

  U Županijskoj upravi civilne zaštite planiraju ove godine nabavku jednog vatrogasnog vozila za profesionalnu vatrogasnu postrojbu. Podsjećamo, formirana su dva odjeljenja profesionalne postrojbe vatrogasaca za Županiju Posavske, odjeljenje Odžak i odjeljenje Orašje, koja broje po 11 vatrogasaca. Što se tiče adekvatnih objekata za smještaj odjeljenja profesionalne postrojbe, tijekom ove godine planira se započeti izgradnja vatrogasnog centra na području mjesne zajednice Donja Mahala na lokaciji Šibovače (u tijeku je izrada projektne dokumentacije), dok će u Odžaku realizirati projekt utopljavanja postojećeg vatrogasnog centra koji zadovoljava standardima.

  Županijska uprava civilne zaštite također svake godine upravo u ovo vrijeme apelira na stanovnike Županije Posavske zbog nekontroliranih paljenja strništa, zbog čega vatrogasci svake godine imaju dosta intervencija.
  -Vatra se ne smije ostavljati bez nadzora, a eventualno, ukoliko se vatra počne nekontrolirano širiti, potrebno je zvati broj 123, poručuju iz Županijske uprave civilne zaštite.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti