Više

  Produženo pravo na porodnu naknadu nezaposlenim majkama s postojećih pola godine na godinu dana

  Najčitanije

  Vlada Županije Posavske je početkom 2022. godine donijela izmjene Odluke o porodnim naknadama nezaposlenim majkama. Sukladno tim izmjenama produženo je pravo na porodnu naknadu nezaposlenim majkama sa postojećih šest mjeseci na godinu dana korištenja prava.
  Porodna naknada iznosi 300,00 KM mjesečno.

  Osobe koje su se zatekle u korištenju prava na dan 01.01.2022. godine zadržavaju to pravo u duljem trajanju u skladu sa izmjenama Odluke o porodnim naknadama nezaposlenim majkama. U ostvarivanju prava na porodnu naknadu, nezaposlena majka podnosi zahtjev nadležnom centru za socijalni rad u Županiji Posavskoj, izvijestili su iz resornog ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti