Program „Obuka i rad“ Federalnog zavoda za zapošljavanje

Najčitanije

U skladu sa Zakonom o posredovanju u zapošljavanju i socijalnoj sigurnosti nezaposlenih osoba Strategijom zapošljavanja u Federaciji BiH 2018-2021, sačinjen je Program „Obuka i rad 2020“, za čiju realizaciju su predviđena sredstva u iznosu od milijun KM u skladu sa Financijskim planom za 2020. i procjenom za 2021 i 2022. godinu. Federalni zavod za zapošljavanje realizira Program u suradnji sa županijskim službama za zapošljavanje.

Program se realizira s ciljem povećanja konkurentnosti nezaposlenih osoba kroz obuku kod poznatog poslodavca, kao i osiguranja prilike za zapošljavanje. Programom je planirana obuka u konkretnom poslovnom okruženju za 350 nezaposlenih osoba, a od kojih će najmanje 200 zasnovati radni odnos kod poslodavca koji je organizirao obuku. Poziv ostaje otvoren do utroška sredstava, a najdalje do 15.11.2020. godine. Treba naglasiti kako je predmetni javni poziv namijenjen poslodavcima registriranim u F BiH koji ispunjavaju programom propisane uvjete, te da apliciraju isključivo poslodavci.

Tekst Programa dostupan je ovdje.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti