Više

  Projekt Helsinškog odbora za ljudska prava „Građanska misija obrazovanja“

  Najčitanije

  U Brčkom je realizirana obuka za nastavnike u okviru projekta Helsinškog odbora za ljudska prava: „Građanska misija obrazovanja“ na kojem su sudjelovali nastavnici iz škola sa područja Županije Posavske. Projekt je podržan od strane Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID). Cilj obuke je bio potaći nastavnike da u svakodnevnoj interakciji s mladima primjenjuju inovativne metode rada i prenose primjere dobre prakse koji doprinose izgradnji i očuvanju mira.

  Nakon uspješno provedene obuke za nastavnike, u Bijeljini je održan i kamp (trening) za učenike srednjih škola Županije Posavske i Distrikta Brčko. Učenici i nastavnici imali su priliku sudjelovati na radionicama na kojima je bilo riječi o stereotipima, predrasudama, nenasilnoj komunikaciji te interkulturalnosti i multikulturalnosti. Svi sudionici projekta izrazili su zadovoljstvo provedenom obukom i poručili su kako će rado sudjelovali na susretima slične tematike koji doprinose unaprjeđenju života u lokalnoj zajednici, izvijestili su iz Ministartva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti