Više

  Projekt „Prevencija vršnjačkog nasilja i rodno zasnovanog nasilja u osnovnim školama“

  Najčitanije

  U školskoj 2015/2016.g. u Županiji Posavskoj implementirat će se projekt pod nazivom „Prevencija vršnjačkog nasilja i rodno zasnovanog nasilja u osnovnim školama“. Realizaciju projekta odobrilo je Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Vlade Županije Posavske a realizira NVO Genesis Project, pod pokroviteljstvom IN Fondacije. Projekt će se provoditi u osnovnim školama u Orašju, Donjoj Mahali, Vidovicama, Boku, Domaljevcu, Tolisi i Odžaku.  Pružiti djeci, nastavnicima i roditeljima odgovarajuće instrumente, znanja i vještine kako bi aktivno reagirali na rizike vršnjačkog i rodno zasnovanog nasilja osnovni je cilj projekta.

  nasilje u skoli

  Na osnovu istraživanja koje će se sprovesti u osnovnim školama utvrdit će se koja je to razina vršnjačkog nasilja prisutna u školama, a potom će se uspostaviti Koordinacioni odbor za prevenciju istog. Istraživanje će doprinijeti i uspostavljanju kvalitetne baze podataka koja će služiti i kao osnova planiranja budućih školskih akcija. Nastavnici u školama obuhvaćenim projektom proći će obuku o vršnjačkom i rodno zasnovanom nasilju, a djeca će se educirati o vještinama vršnjačke podrške putem radionica. Planirane su i posebne radionice za roditelje.

  Projekt će trajati do kraja lipnja 2016. godine i njegov krajnji rezultat bit će povećan
  kapacitet osnovne škole u odgovoru na nasilje putem definiranja uloga i odgovornosti svih ključnih aktera u školama.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti