Više

  Promocija knjige „Druga strana rubikona: Politička strategija Alije Izetbegovića“

  Najčitanije

  U Orašju je održana promocija knjige dr. Miroslava Tuđmana „Druga strana rubikona: Politička strategija Alije Izetbegovića“. Promociju je organizirala Matice hrvatske u Orašju. Oko 120 posjetitelja u ime domaćina skupa (Vlada Županije Posavske i općina Orašje) pozdravio je predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić ističući važnost djelovanja kulturnih institucija kao što je ugledna Matica hrvatska. U ime organizatora prof. Vidan Janjić predsjednik Matice hrvatske u Orašje naglasio je da se Matica hrvatska ne bavi politikom kao što se bave političke stranke. –Matica nije ni lijeva, ni desna, ni konzervativna, ni liberalna, nego jednostavno hrvatska. Dakle ona jeste hrvatska, ali nipošto antibošnjačka, antisrpska ili antibosanskohercegovačka. Naravno da mi želimo da BiH bude prosperitetna, pa će svi njezini građani biti njoj lojalniji i više će je poštovati, poručio je prof. Vidan Janjić. U nastavku večeri o knjizi su govorili urednica knjige Anita Šikić i autora dr. Miroslav Tuđman.

  Miroslav Tuđman u svojoj knjizi donosi građu za razumijevanje povijesnih prilika, odluka i događaja koji su oblikovali današnju BiH. Urednica Anita Šikić je među ostalim istaknula da su brojne najnovije karte, izvorni dokumenti, transkripti, tekstovi govora, pisma, zapisnici i svjedočanstva neposrednih sudionika sastavni dio metodologije kojom je knjiga pisana.     –Nadamo se da će knjiga biti od pomoći ne samo znanstvenicima, nego i onima koji se bave interesima Hrvata u BiH, u traženju trajnog rješenja za samoodrživi razvoj BiH, poručila je urednica Šikić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti