Pronalazak indijske konoplje kod malodobnika

Najčitanije

Nastavljajući pojačan rad na otkrivanju i dokumentiranju kaznenih djela iz oblasti zlouporaba opojnih droga službenici kriminalističke policije MUP Županije Posavske su temeljem prethodno prikupljenih kriminalističko-obavještajnih saznanja  doznali da malodobnik iz Donje Mahale, općina Orašje kod sebe posjeduje opojnu drogu „marihuanu“. Nakon saznanja isti je pronađen i doveden u službene prostorije PS Orašje, gdje je policijskim službenicima predao tri stabljike zelene boje koje svojim izgledom podsjećaju na stabljike Indijske konoplje čime je počinio KD-a „Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i KD „Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga“, a o čemu je obaviješten nadležni tužitelj Županije Posavske.            

Provodeći kriminalističko istraživanje policijski službenici su došli do saznanja, a malodobnik je u cijelosti i priznao, da je vlasnik i plantaže na kojoj su pronađene četiri stabljike indijske konoplje, a koju plantažu su službenici kriminalističke policije pronašli 29. srpnja 2020. godine na  lokalitetu zv. „Mlake“ u blizini Vodotornja u Donjoj Mahali, općina Orašje, te će zbog toga protiv istog nadležnom tužiteljstvu Županije Posavske biti podneseno Izvješće o izvršenom kaznenom djelu zbog počinjenja KD „Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga“, izvijestio je glasnogovornik MUP-a ŽP Zdenko Ćubel.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti