Više

  Protokol o potpori svjedocima i žrtvama u kaznenim djelima ratnog zločina za Županiju Posavsku

  Najčitanije

  U sklopu projekta: “Osiguranje pristupa pravdi za svjedoke/žrtve kroz jačanje postojećih i uspostavljanje novih mreža podrške svjedocima u BiH“, koji financira Europska unija, u Orašju je danas ( 07.11.) potpisan Protokol o podršci svjedocima i žrtvama u kaznenim djelima ratnog zločina za Županiji Posavskoj.  Svrha potpisivanja Protokola je uspostavljanje institucionalne mreže potpore koja ima zadaću pružiti sveobuhvatnu psihosocijalnu pomoć žrtvama/svjedocima u predmetima ratnih zločina. U izradi ovog dokumenta sudjelovali su članovi multidisciplinarnog tima za područje Županije Posavske.

  Protokol je potpisalo 13 institucija, od kojih 10 iz Županije Posavske, među kojima su mjerodavna ministarstva: Ministarstvo unutarnjih poslova i Ministarstvo zdravstva, rada i socijalne politike Vlade Županije Posavske, Kantonalno tužiteljstvo Županije Posavske i Kantonalni sud Odžak , Centri za socijalni rad i mentalno zdravlje, Domovi zdravlja,  Zavod za pružanje pravne pomoći u Županiji Posavskoj, te Udruženja građana „Vive Žene“ Tuzla, „Medica“ Zenica i Fondacije „Udružene žene“ Banja Luka.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti