Više

  Prvi „Ekonomski forumu Bosne i Hercegovine 2017g.“

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić danas (09.02.)  u Sarajevu sudjeluje na održavanju prvog  Ekonomskog foruma BiH 2017 .  Na skupu su nazočni visoki dužnosnici svih razina vlasti, znanstvenici  sa Ekonomskog fakulteta te gospodarstvenici iz BiH. Jednodnevni rad Ekonomskog foruma vodi se kroz četiri panela: Programi Vlada ,reformski smjer ka poslovnom ambijentu, Put euroatlantskim integracija, Poslovna zajednica, prilike i izazovi i Akademija, glas akademske zajednice.

  “Ekonomski forum Bosne i Hercegovine 2017″ prvi je događaj koji je okupio predstavnike vlasti, poslovne i akademske zajednice, čiji je zajednički cilj unapređenje ekonomskog i poslovnog ambijenta u BiH. Ovaj događaj ima višestruke vrijednosti za bh. društvo, posebno zbog činjenice što su po prvi put na jednom mjestu kroz otvoreni dijalog vlada, realni i javni sektor, svaki iz svog kuta djelovanja, razgovaraju o problemima i prilikama sa kojima se susreću. Nezamjenjivu ulogu u procesu kreiranja ekonomskih politika jedne države ima akademska zajednica, koja kroz poseban panel daje svoj stručni osvrt na postojeće stanje i potencijale bh. ekonomije. Ekonomski forum Bosne i Hercegovine je inače prva u nizu aktivnosti povodom obilježavanja 65. godišnjice postojanja Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti