Više

  Puštanje u rad video-analitičkog sustava „Renata“

  Najčitanije

  Obavještavaju se građani da je MUP-a Županije Posavske u proteklom periodu završio s projektom postavljanja nadzornih kamera na području općina Odžak i Domaljevac-Šamac te grada Orašja. Projekt je realiziran uz potporu Razvojnog programa Ujedinjenih naroda u Bosni i Hercegovini (UNDP BiH) te je u rad već pušten video-analitički sustav „Renata“ kojim će se putem 13 kamera nadzirati promet na području Županije Posavske.

  „Renata“ je video-analitički sustav koji omogućuje automatizirani nadzor svake registarske pločice (otkud i sam naziv Renata: REgistar NAcionalnih TAblica) koja prođe kontrolnom točkom te kroz integraciju s policijskom bazom podataka pruža provjeru u realnom vremenu prepoznate registracijske pločice u različitim bazama
  podataka:
  -baza (ne)registriranih vozila,
  -baza ukradenih vozila i ukradenih/izgubljenih registarskih pločica,
  -baza vozila s počinjenim prekršajem,
  -baza sumnjivih vozila

  Pored gore navedenog sustav „RENATA“ uvelike pomaže u prevenciji kriminaliteta i već je operativno korišten u razrješenju teških kaznenih djela na području Županije Posavske. Sustav ima mogućnost i nadogradnje instalacijom kamera za prepoznavanje lica te će Ministarstvo u skoroj budućnosti težiti da realizira i ovaj projekt koji je od ogromnog značaja za sigurnost građana i čini snažan alat u radu svake moderne policije.

  LOKACIJE POSTAVLJENIH KAMERA NA PODRUČJU ŽUAPANIJE POSAVSKE

  ORAŠJE
  1. Granični prijelaz Orašje,
  2. Magistralna cesta Orašje-Tuzla kod TC Bingo,
  3. III. ulica u Orašju kod Raiffeisen banke,
  4. Magistralna cesta Orašje-Domaljevac u Ugljari kod ljekarne Vukić,
  5. Lokalna cesta Orašje-Matići u Ugljari na lokalitetu Lilići,
  6. Regionalna cesta Donja Mahala-Bok u Tolisi kod skretanja za Matiće,

  DOMALJEVAC-ŠAMAC
  1. Domaljevac kod benzinske crpke Koturić na magistralnoj cesti M-14.2,
  2. Grebnice kod osnovne škole na magistralnoj cesti M-14.2,

  ODŽAK
  1. Magistralna cesta Odžak-Modriča u Odžaku kod benzinske crpke „Lešić“,
  2. Ulica 102. odžačke brigade HVO u Odžaku kod ugostiteljskog lokala Smash,
  3. Regionalna cesta Odžak-Donji Svilaj u Potočanima kod mjesnog doma,
  4. Magistralna cesta Odžak-Gornji Svilaj u Donjem Svilaju kod mjesne crkve,
  5. Magistralna cesta Odžak-Prud u Prudu na izlazu prema Šamcu.

  GLASNOGOVORNIK
  Zdenko Ćubel

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti