Više

  Rad za opće dobro na slobodi ili društveno koristan rad

  Najčitanije

  Nakon što je Ministarstvo pravosuđa i uprave Vlade Županije Posavske objavilo Javni poziv poslodavcima za zaključivanje ugovora za rad za opće dobro na slobodi u Županiji Posavskoj, resorni ministar Pero Radić kazao je da rad za opće dobro na slobodi ili društveno koristan rad predstavlja posebnu kazneno-pravnu mjeru, jednu od mjera iz kategorije alternativnih novih kaznenih sankcija.

  -Rad za opće dobro na slobodi može se odrediti kada se počinitelju kaznenog djela izrekne kazna zatvora u trajanju do godine dana. Opća svrha izricanja rada za opće dobro na slobodi je da se izrazi društvena osuda učinjenog kaznenog djela, utječe na počinitelja da ubuduće ne učini kazneno djelo i potakne njegov preodgoj i da, među ostalim, utječe na svijest građana o pogibeljnosti kaznenih djela i o pravednosti kažnjavanja počinitelja, kazao je ministar Radić. Također je istaknuo da je posebna svrha rada za opće dobro na slobodi između ostalog da se osuđena osoba ne isključi iz društva, već da dobrovoljno radom i odnosom prema posljedicama kaznenog djela, koje je počinila, razvije svijest o štetnosti određenih ponašanja i odgovornosti za štetne posljedice.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti