Više

  Radna večera s veleposlanikom Norveške u BiH

  Najčitanije

  U Orašju je jučer (24.3.2020. g.) održana radna večera veleposlanika Norveške u BiH Nj.E. Olava Reinertsena i suradnika s predsjednikom Vlade Županije Posavske Đurom Topićem. Susretu su nazočili i ministar gospodarstva i prostornog uređenja ŽP Dragutin Živković, ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP Ana Andrić, predstavnik Ureda za razvoj i europske integracije ŽP Marko Vukić, te predstavnici UNDP-a. Tema je bila priprema konferencije u svibnju, a na koju bi došli zainteresirani investitori iz Norveške.

  -Tijekom razgovora s veleposlanikom Norveške i njegovim suradnicima bilo je riječi o nastavku suradnje veleposlanstva i Županije Posavske. Veleposlanik nas je upoznao o pripremi konferencije u svibnju na koju bi došli zainteresirani gospodarstvenici i investitori iz Norveške vezano za zelenu energije, proizvodnju hrane i suradnju s našim gospodarstvenicima u sektorima drvne i metalne industrije. Izrazio sam zahvalnost veleposlanstvu Norveške kao i UNDP-u na svim projektima kroz koje su pomagali naše područje, uz ostalo, za dogradnju i opremanje vrtića u Orašju, projekte u osnovnim i srednjim školama, te uopće za ulaganja u obrazovni sustav Županije Posavske. Vjerujem da će se ta suradnja nastaviti i ubuduće, rekao je predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti