Više

  S okruglog stola u Odžaku upućene poruke o važnosti ekologije

  Najčitanije

  U organizaciji Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske održan je okrugli stol povodom obilježavanja Svjetskog dana stabala. Na okruglom stolu uz ostale sudjelovao je ministar prometa, veza i zaštite okoliša Anes Osmanović sa suradnicima (Samir Čengić, Iva Bilušić i Magdalena Jurić), predstavnik nevladine organizacije za okoliš Tuzlanske županije prof. dr. Muhamed Omerović sa svojim izaslanstvom Šimom Ešićem, ing. Refikom Hodžićem te dr. Seadom Noćajevićem. Bio je nazočan i direktor Uprave za šumarstvo – Marko Matanović. Sa skupa su upućene poruke poruke o važnosti ekologije, održivog razvoja, te podizanja ekološke svijesti građana.

  Nakon radnog dijela sastanka izvršen je obilazak starog hrasta u MZ Prud, koji je u tijeku revitalizacije. U nastavku okruglog stola doneseni su zaključci među kojima se izdvaja po prioritetu: Zaštita, briga i uočavanje starih i značajnih stabala koja se planiraju zabilježiti i prenijeti na „ živu“ kartu, pokretanje projekata o inventarizaciji biološke raznolikosti na našem području, jačanje udruga koje se bave zaštitom prirode i okoliša, te provođenje ekoloških edukacija za najniže uzraste.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti