Više

  Sastanak predsjednika Vlade ŽP Topića i ministra vanjskih i europskih poslova Vlade RH Gordana Grlića Radmana

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju predsjednik Vlade Đuro Topić danas (29.08.) primio je visoko izaslanstvo Vlade Republike Hrvatske predvođeno ministrom vanjskih i europskih poslova dr. sc. Gordanom Grlić Radman. Sastanku je nazočio predsjednik HNS-a BiH dr. Dragan Čović. U izaslanstvu ispred Vlade RH uz ostale su sudjelovali Ivan Sabolić, veleposlanik RH u BiH, Zvonko Milas, državni tajnik u Središnjem državnom uredu za Hrvate izvan RH, Ivan Bandić generalni konzul Generalnog konzulata RH (Tuzla), Nikola Mažar, državni tajik Središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje.

  Uz predsjednika Vlade Topića sastanku su nazočili predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić, Mijo Matanović, zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, dr. Perica Jelečević, član Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH, Damir Živković ministar zdravstva i socijalne politike.

  Visoko izaslanstvo Vlade RH dolazi u Orašje u povodu svečane akademije 25. obljetnice filmskog festivala „Dani hrvatskog filma – Ivo Gregurević“ koje će službeno u ime predsjednika Vlade RH otvoriti ministar Radman. Predsjednik Vlade Topić organizirao je radni sastanak u Vladi ŽP u Orašju kako bi visoke goste upoznao s aktualnim temama Županije Posavske u kojima očekuje potporu Vlade RH.

  Nakon sastanka u Vladi Županije Posavske visoka izaslanstva uputila su se prema posljednjem počivalištu Ive Gregurevića kako bi na njegovom grobu položili vijence.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti