Više

  Sastanak predstavnika Udruga dragovoljaca i veterana HVO H-B u Orašju

  Najčitanije

  U Orašju je održan sastanak predstavnika Udruga dragovoljaca i veterana HVO H-B, na kojem su se okupili članovi Predsjedništva i središnjice udruge, te svih županijskih udruga i članovi Glavnog vijeća udruge. Dobrodošlicu gostima uz ostale poželio je ministar branitelja Županije Posavske  Marijan Kopić. Sastanku je prethodilo i polaganje vijenaca kraj Spomen obilježja u Orašju.

  -Praksa je ovakve sastanke održavati svaka tri mjeseca u drugom gradu i županiji, kako bi na terenu bili prisutni u svim mjestima i izravno s braniteljima razgovarali o tekućim stvarima i problemima”, kazao je Nikica Tomić, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana HVO H-B. „Razgovarali smo o temama za rješavanje egzistencije branitelja, osobito razvojačenih branitelja, o održavanju Sabora branitelja, a u izradi je i registar članstva UDVDR-a HVO, kroz izradu novih magnetnih iskaznica. Bilo je riječi i o financiranju županijske Udruge i svih drugih podružnica u ŽP, kazao je predsjednik Tomić. Neizostavna tema sastanka bila je i revizija branitelja. „Federalni ministar branitelja pojačao je broj timova na deset i taj posao bi tijekom godine trebao biti u velikoj mjeri odrađen. Nismo zadovoljni s dijelom brzog rješavanja predmeta određenog broja ljudi koji su tijekom revizije nepravedno izvedeni iz prava. Radi se o presudama Ustavnog suda i žalbama koje se trebaju rješavati, prvenstveno u cilju vraćanja u prava onih ljudi koji su od bivšeg ministra branitelja nepravedno izvedeni iz njih“, naglasio je predsjednik UDiVDR-a HVO H-B Nikica Tomić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti