Sastanak rukovodstva MUP-a ŽP i izaslanstva MUP-a RH

U zgradi Vlade Županije Posavske u Orašju danas (22.12.) održan je sastanak predstavnika MUP-a ŽP koje je predvodio ministar Željko Nedić i izaslanstva MUP-a RH koje je predvodio Jozo Šuker, zamjenik glavnog ravnatelja policije. Pozdravne riječi gostima uputio je na ovome skupu predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić.

Teme o kojima se raspravljalo na sastanku su analiza dosadašnje suradnje i unaprijeđenje buduće suradnje s naglaskom na prevenciju i sprečavanje krijumčarenja osoba i dobara, a u sklopu prekogranične suradnje, kao i o promjenama na granici povodom ulaska Republike Hrvatske u »Šengenski prostor«.

Visoko izaslanstvo MUP-a Republike Hrvatske činili su: Jozo Šuker. zamjenik glavnog ravnatelja policije, Andrea Ledić, načelnica Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja »Ivan Vučetić«, Zoran Ničeno, pomoćnik glavnog ravnatelja policije-načelnik Uprave za granicu, Dragan Tokić, pomoćnik glavnog ravnatelja policije-načelnik Uprave za javni red i sigurnost, Josip Ćelić, načelnik Policijske akademije, Vedran Augustinović, zapovjednik Zapovjedništva za intervencije, Sonja Raguž, pomoćnica načelnika Uprave kriminalističke policije, Sandra Veber, voditeljica službe prevencije, Ured glavnog ravnatelja policije, Vlatka Vulić Petković, voditeljica službe za stratešku europsku i međunarodnu policijsku suradnju, Ured glavnog ravnatelja policije i Denis Erak, Ministar-savjetnik časnik za vezu MUP-a RH, Veleposlanstvo RH u BiH.

Rukovodstvo MUP-a Županije Posavske predvodio je Željko Nedić, ministar unutarnjih poslova Županije Posavske, a na sastanku su bili nazočni: Mandica Jurić, tajnik ministarstva, Miroslav Živković, ravnatelj policije, Joso Mikić, načelnik sektora uniformariane policije, zamjenik ravnatelja, Goran Kopić, načelnik sektora kriminalističke policije, Đuro Oršolić, načelnik PU Orašje, Mato Mišković, načelnik PU Odžak i Stanislava Benković, zapovjednica Postaje granične policije Orašje.

Na kraju sastanku novinari su imali prilike postavljati pitanja predstavnicima MUP-a RH koji su, uz ostalo, naglasili da od prvog siječnja neće biti nikakvih promjena u odnosu na ranije kada je u pitanju režim prelaska državne granice.