Više

  Sastanak sa ravnateljima škola u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  U Školskom centru fra Martina Nedića u Orašju ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Mario Pejić održao je redoviti sastanak sa ravnateljima svih škola u Županiji Posavskoj vezano za informaciju o završetku nastavne 2015/2016.g. te dogovora vezano za organizaciju nastave u idućoj 2016/2017.g. Po informacijama koje su prezentirali nastavnici, protekla školska godina završena je uspješno.

  -Što se tiče nove nastavne godine, ima niz pitanja koja tek čekaju rješavanje, npr. funkcioniranje Zavoda za odgoj i obrazovanje koji bi, uz ostalo, trebao pružiti stručnu i pedagošku pomoć školama u cilju podizanja kvaliteta nastave na području Županije Posavske, ali i drugih županija. Kroz dogovor sa ravnateljima nastojat ćemo na najbolji način organizirati nastavu u idućoj školskoj godini. Otvorena su pitanja vezano za organizaciju predškolske nastave, jer je već prema Zakonu u FBiH trebala biti uvedena. Neke županije su počele sa implementacijom tog projekta. Zahvaljujući nekim međunarodnim organizacijama oprema za opremanje takvih učionica je već pristigla i raspoređena je po školama. Preostalo je organizirati nastavu i osigurati prije svega kadar za takvu nastavu. Podrazumijeva se obuka 7-8  nastavnika koji će pripremiti i educirati djecu za osnovnu školu. Svakako se javlja i određena bojazan kod roditelja za uvođenje predškolske nastave, međutim mislim da nije opravdana. Čim taj projekt zaživi, vidjet će se sve prednosti koje će donijeti dobrobit našoj djeci. Nameću se također i neka pitanja novog Zakona o radu, o čemu smo također razgovarali tijekom sastanka sa ravnateljima škola u ŽP, izjavio je ministar Mario Pejić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti