Više

  Sastanak u Vladi ŽP o projektu asistencije energetskom sektoru

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić održao je danas (16.11.) sastanak u Vladi Županije Posavske u Orašju sa predstavnicima USAID-ovog projekta asistencije energentskom sektoru. Sastanku su nazočili Mak Kamenica, direktor Energy Policy Activity (EPA), Elma Haverić, ekspert za legislativu i regulativu, ministar gospodarstva, rada i prostornog uređenja Dragutin Živković te Katarina Baotić, stručni savjetnik u Uredu predsjedika Vlade. Gosti su predstavili ciljeve projekta USAID Energy Policy Activity (EPA), te razgovarali o preprekama za investiranje u energetski sektor, energetskoj učinkovitosti kao i drugim pitanjima na kojima projekt radi.

  USAID Energy Policy Activity (EPA) je projekt asistencije energetskom sektoru, petogodišnji projekt koji je započeo u rujnu 2019.g. Projekt pruža tehničku asistenciju institucijama i tvrtkama u elektroenergetskom sektoru i sektoru prirodnog gasa u BiH u izradi propisa, kako bi se ovi sektori uredili sa najboljim standardima i pravilima EU, a sve u cilju omogućavanja sigurnosti opskrbe energijom i većim ekonomskim prednostima uz istodobnu zaštitu kupaca i okoliša.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti