Više

  Stanje sigurnosti u ŽP u rujnu u zadovoljavajuće, ocjena je MUP-a ŽP

  Najčitanije

  Stanje sigurnosti u Županiji Posavskoj u rujnu je zadovoljavajuće, navodi se u informaciji UP MUP-a ŽP. Iako je u oblasti kriminaliteta evidentirano znatno povećanje broja prijavljenih kaznenih djela u odnosu na mjesec ranije, povećana je i otkrivenost. Ukupno su obrađene 23 prijave kaznenih djela, a razriješeno je blizu 61 %. U prošlom mjesecu znatno je povećan broj prekršaja protiv javnog reda i mira, ukupno 10 prekršaja, što je povećanje za 6 u odnosu na kolovoz. U trećem segmentu – sigurnost javnog prometa zabilježen je pad broja prometnih nezgoda u odnosu na kolovoz ove godine za 14, dok je za tri povećan u odnosu na isto razdoblje prošle godine, zbog čega je ta oblast ocijenjena stabilnom.

  U rujnu je policija evidentirala ukupno 14 prometnih nezgoda u ŽP, u kojima je jedna osoba teže, a 6 lakše ozlijeđeno. Nezgode su zabilježene na području općine Orašje, njih 8, u Odžačkoj općini 4 i na području općine Domaljevac-Šamac 2 prometne nezgode. Iz prometa su isključena 23 vozača i 7 vozila. Vozači su najčešće isključeni zbog neposjedovanja vozačke dozvole, a vozila zbog neregistriranosti. Tijekom rujna 2019. g. Jedinica za profesionalne standarde MUP-a je zaprimila 1 prijavu na postupanje policijskih službenika koje je u postupku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti