Stanje sigurnosti za prosinac 2019. godine

Najčitanije

Prema informaciji MUP-a Županije Posavske o stanju sigurnosti na području ŽP za prosinac 2019. godine navodi se da je u oblasti kriminaliteta, znatno smanjen broj prijavljenih kaznenih djela i da nije bilo prijava kaznenih djela iz oblasti organiziranog kriminala i terorizma.
Znatno je povećan broj prekršaja protiv javnog reda i mira i u oblasti sigurnosti javnog prometa, kao trećeg segmenta procjene.
U oblasti kriminaliteta obrađena su dvije prijave kaznenih djela i obje su razriješene. Tijekom prošlog mjeseca evidentirana su i obrađena 33 prekršaja protiv javnog reda i mira. Od toga na području općine Orašje 11, u Odžačkoj općini 18 dok su na području općine Domaljevac-Šamac evidentirana 4 prekršaja.
Kada je riječ o broju prometnih nezgoda, evidentirano ih je 27. U nezgodama nije bilo smrtno stradalih, 4 osobe su teže ozlijeđene, a 7 lakše. Iz prometa su isključena 22 vozača i 4 vozila, vozači najčešće zbog alkoholiziranosti, a vozila zbog isteka registracije.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti