Više

  Stanje u Županijskoj bolnici

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić i ministar zdravstva i socijalne politike Damir Živković posjetili su Županijsku bolnicu Orašje. Ravnatelj bolnice prim. dr.med. Perica Jelečević informirao ih je o stanju u bolnici s naglaskom na zbrinjavanje pacijenata s COVID-19.
  Na Covid odjelu trenutno je smješteno 17 pacijenata, do sad su hospitalizirana 92 pacijenta od kojih su 23 preminula. Trenutno je osam zdravstvenih djelatnika bolnice pozitivno na COVID-19.
  U Županijskoj bolnici se koriste brzi testovi (Ag rapid) što značajno pomaže u trijaži pacijenata pri smještaju na Covid ili druge odjele. Do sad su urađena 542 brza testa.
  Zaštitne opreme ima dovoljno, ali ako se ovakav trend nastavi mogli bi nastati problemi.
  Zdravstveni djelatnici pozivaju stanovnike Županije Posavske na odgovorno ponašanje i poštivanje svih propisanih mjera zaštite kako bi se smanjio broj zaraženih, a time i broj pacijenata na Covid odjelu.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti